Kategori: Kaşınma Problemi

Kaşıntı problemi hakkında bilimsel yayınalr ve kaşıntı tedavisi için uzmanlardan görüş ve öneriler burada

Kaşıntı Neden Olur?

Kaşıntı, tıp dilinde pruritus olarak ifade edilmektedir. Vücudun tüm her yerinde meydana gelen bir sorundur. Bazen farkedilmeyecek kadar gelip geçici olabilen bu sorun, bazen inatçı bir şekilde kişiyi çıldırtacak düzeyde olabilmektedir. Bazı zamanlar da ise kaşıntı ile beraber kızarıklık ve kabartı da ortaya çıkabilmektedir.

Parmak Arası Kaşıntı

Parmak arası kaşıntıları, herhangi bir alerjene dayalı ya da sıkça mantar şikayetiyle meydana gelmektedir. Ayak parmaklarının maruz kaldığı bu kaşıntılar, el parmaklarında da oluşabilir. Özellikle ayak parmaklarının arasında bulunan cilt, çok hassas ve oluşabilecek enfeksiyonlara her an eğilimdir..

Apış Arası Kaşıntısı Neden Olur ?

bir çok noktada meydana gelen kaşıntıların en sıkıntı yarattığı bölgelerden biri de apış arasıdır. Bu bölgede meydana gelen kaşıntılar herhangi bir cilt veya cilt altında mevcut olan bir hastalıktan kaynaklanabilmektedir. Hijyenin tam olarak dikkat edilmediği bölgelerde bakteriler de kaşınmalara yol açabilmektedir.

Kontakt Dermatit

Kontakt Dermatit Nedir ? Yeni kullanılmaya başlanmış olan herhangi bir cilt bakım ürünü veya deterjan cildimize alerji yaptığından dolayı tahriş olarak, kızarabilir. Bu duruma kontakt dermatit ismi verilmektedir. Yabancı maddeler, suya çok fazla maruz kalmak iltihabi bir durum oluşturduğundan cilt üzerinde kızarıklıklar meydana..

Bacakta Kaşıntı Neden Olur

Kaşıntı vücudun her yerinde görülebilen hayati önemi olmayan ancak hastanın yaşam kalitesini düşüren sık rastladığımız bir şikayettir. Bacaklarda kaşınma çok sık görülmez çünkü cilt yapısı hassas değildir. Seyrek olarak bezdirici düzeylerde olabilir. Temelde bir hastalık olmadan gördüğümüz kaşınmaların en sık sebebi sabun kullanımına..

Karın Bölgesinde Kaşıntı Neden Olur, Nasıl Geçer?

Kaşıntı belli bir bölgeye yönelik olmayan sıkıntılardandır. Neredeyse doğada ki tüm canlılar çeşitli nedenlerden dolayı kaşıntılara maruz kalabilir ve kaşınma ihtiyacı duyabilirler. Hayvanlar genelde üzerilerinde bulunmakta olan parazitler yüzünden kaşınma ihtiyacı duyarlar. İnsanlarda da kaşınmalara parazitler sebep olabildiği..

Kurdeşen

Tıbbi ismi ürtiker, fakat toplumda kurdeşen olarak bilinen bir cilt hastalığıdır. Ciltte kaşıntıyla beraber oluşan kızarıklık şikayetleri oluşmaktadır. Bulaşıcı bir rahatsızlık olmayan kurdeşen, vücudun her yerinde meydana gelebilmektedir. Rahatsızlığın sebep olduğu döküntüler bir iğne ucu büyüklüğünde olabildiği gibi..

Saç Ekimi Sonrası Kafada Kaşıntı

Saç ekimi yaptıran insanlarda ortaya çıkan sorunlar kısa dönemde olduğu gibi ekimden haftalar sonrada devam edebilir. Saç ekimi gerek köklerin alındığı yerde gerekse ekimin yapıldığı yerde binlerce delik şeklinde küçük yaralanma şeklinde yapılan bir ameliyattır. Bütün yaralanmalarda olduğu gibi deliklerin açıldığı yerde..

Koltuk Altı Kaşınması

Koltuk Altı Kaşınması

Vücudun en yağlı bölgelerinden biri olan koltuk altı, kafa hariç kıl yoğunluğunun en fazla olduğu yerlerdendir. Yapısı gereği ter salgısı da diğer bölgelerden çok farklıdır. Koltuk altı ter salgısı diğer vücut alanlarından farklı olarak yağ ve özellikle protein açısından zengindir. Protein içermesi sebebiyle ter kokusunun en belirgin olduğu yerdir..

Varis’e Bağlı Kaşınma

Bacak Kaşıntısı

Varis özellikle kadınlar arasında en sık rastlanan sağlık sorunudur. Kaşınma sorunu her hastada olmasa da en sık karşılaşılan şikâyetlerden biridir. Kaşıntı bazen hastayı bezdirecek düzeyde olabilmektedir hatta kaşıyarak cildini yara etmiş kişilere bile rastlanmaktadır. Varis yaralarının bir kısmı hastanın kaşıma hissini yatıştırmak.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
Kaşıntı Nedenleri © 2017