Varis tedavisi

Kaşıntı

insanlığın yüzyıllardır süregelen bir problemi haline gelmiş olan kaşıntı detayları ve tedavileri hakkında konulara geçmeden önce dilerseniz kaşınma konusunu irdeleyerek konumuzun devamında ise kaşınma nedenleri kaşınmaya sebebiyet veren faktörleri ele alarak kaşıntı probleminden kurtulmak için gerekenleri ele alacağız değerli arkadaşlar.

Kaşıntı Nedir?

Kaşıntı ağrı,acı ateş gibi vücudun bir tür belirti ve savunma mekanizmasıdır.Cildin bir tür tepkisidir. Kaşıntı vücudun bir yerlerinde böcek dolaşıyormuşa benzer şekilde yada yanma batma hissi olması halidir. Var olan bir hastalığın cilde yansımasıdır.Çoğu zaman kaşınarak rahatlansa da genel olarak temeldeki hastalığın tedavisi de yapılmalıdır.

kaşıntı

Kaşıntı Vakası Hastalıkmıdır?

Kaşıntı aslında bir hastalık değil var olan bir hastalığın belirtisidir.Sebep olarak onlarca hastalık sayılabilir.

Oluş nedenine göre asıl reaksiyon yapan durum farklıdır mesela sarılıkta ciltte safra asitlerinin birikmesi kaşıntı yaparken böcek sokması çok farklı bir savunma reaksiyonudur.

Kaşıntı yanlış liflenme gibi çok basit bir sebeple olabileceği gibi pankreas kanserine bağlı sarılıkla da oluşabilir bu sebeple dikkate alınması gereken bir klinik bulgudur.

Kaynak: Kaşıntı

soru sor

Kaşıntı için 1 yorum yapılmış


asye akdemir
05 Kasım 2014

merhaba benim tum vucutumda kasintilar var cilt doktoruna hastaneye gittim alerji testi kan alindi hepsi temiz cikti ama kasintilarim devam ediyor simdide dirseklerimde ve dizkapaklarimda daha cok degisik haplar kullandim simdi doktorum iki defa kortizon ignesi vurdu onunda bi faydasini görmedim vajinal bölgemdede basladi vucutumdaki kasintilara bagli olabilirmi bana yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler
Op.Dr.Atilla KAYA
aynı sebeple olablir