line line

Kaşıntı

insanlığın yüzyıllardır süregelen bir problemi haline gelmiş olan kaşıntı detayları ve tedavileri hakkında konulara geçmeden önce dilerseniz kaşınma konusunu irdeleyerek konumuzun devamında ise kaşınma nedenleri kaşınmaya sebebiyet veren faktörleri ele alarak kaşıntı probleminden kurtulmak için gerekenleri ele alacağız değerli arkadaşlar.

Kaşıntı Nedir?

Kaşıntı ağrı,acı ateş gibi vücudun bir tür belirti ve savunma mekanizmasıdır.Cildin bir tür tepkisidir. Kaşıntı vücudun bir yerlerinde böcek dolaşıyormuşa benzer şekilde yada yanma batma hissi olması halidir. Var olan bir hastalığın cilde yansımasıdır.Çoğu zaman kaşınarak rahatlansa da genel olarak temeldeki hastalığın tedavisi de yapılmalıdır.

kaşıntı 300x255 Kaşıntı

Kaşıntı Vakası Hastalıkmıdır?

Kaşıntı aslında bir hastalık değil var olan bir hastalığın belirtisidir.Sebep olarak onlarca hastalık sayılabilir.

Oluş nedenine göre asıl reaksiyon yapan durum farklıdır mesela sarılıkta ciltte safra asitlerinin birikmesi kaşıntı yaparken böcek sokması çok farklı bir savunma reaksiyonudur.

Kaşıntı yanlış liflenme gibi çok basit bir sebeple olabileceği gibi pankreas kanserine bağlı sarılıkla da oluşabilir bu sebeple dikkate alınması gereken bir klinik bulgudur.

Kaynak: Kaşıntı

blogger Kaşıntıfriendfeed Kaşıntılinkedin Kaşıntıtumblr Kaşıntıdelicious Kaşıntıdiigo Kaşıntıdigg Kaşıntıstumbleupon Kaşıntıjumptags Kaşıntımultiply Kaşıntıbebo Kaşıntıshare 16 16 Kaşıntı

line