Genital bölgede kaşıntı

Genital Bölge kaşınmasıGenital kaşınmalar sıklıkla jinekolojik bir rahatsızlığın klinik bulgusudur. Ek olarak en sık akıntı görülen genital bölge kaşıntısında, akıntının yapısı ve diğer bulgulara göre kesin teşhise gidilir ve buna göre tedavi planlanır. Aşağıda teşhise yönelik dikkat edilmesi gereken 3 ana kuralı göreceksiniz.

  • Akıntının rengi
  • Kokusu
  • Ciltteki değişiklikler

Kaşıntı şiddeti asıl hastalığın teşhisine yardım eder.

İkinci sırada yapılacak şudur akıntı örneği alınıp direkt ve misroskopik incelenmesi ve gerekirse kültür yapılır.

Vajinal Kaşıntı Nedenleri?
Mantar,bakteri veya alerjik çok basit nedenlerle ortaya çıkabileceği gibi kanser gibi hastalıklarında belirtisi olabileceği için dikkatli olunmalıdır. Vajinal kaşıntı problemine karşı alınan önlemler, bitkisel tedavilerle birkaç günde geçmeyen ve tekrar eden vajinal kaşıntılarda mutlaka uzman bir doktora gidilip, araştırılmalıdır.

Genital Bölgede Kaşıntı Sebebi
Sebebi tespit edilirse ona yönelik ilaçlar kullanılır. Mantar en sık rastlanan bulgu olup mantar tedavisine başlandıktan 2 hafta sonra kaşıntı biter ancak bu süre boyunca kaşıntı çekilmek istenmiyorsa direk kaşıntıya yönelik olarak ilaçlar kullanılabilir.

Kaşıntıyı Bitirecek Önlemler
Diğer taraftan hiçbir sebep bulunamayan veya cilt rahatsızlıkları sebebiyle olan kaşıntılarda ilk günde rahatlama sağlayan pruzon merhem kullanılabilir. Pruzon krem makat ve vajina kaşıntısına özel geliştirilmiş bir üründür ve kullanıma başlandığı günün ertesi gün ciddi rahatlama sağlar ve 2 günde şikayetleri tama yakın düzeltir.Ancak kaşıntının asıl sebebinin tedavisi yapılmalıdır,asıl sebep düzeltilmezse kaşıntı yeniden başlayabilir.

Hairpharma tarafından üretilen Purozon’u resmi web sitesi http://www.pruzon.com web sitesinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Kaşıntı Nedenleri © 2017