Hemoroid Kaşıntı Kremi

Aslında hemoroidde (basur) kaşınma sık rastlanan bir sorun değildir, sık rastlanmaz derken hemoroidi olmayan insanlarda görülenden biraz daha sıktır yani her hemoroidi olanda kaşınma olmaz.
basur kaşıntı kremiHemoroid Kaşıntı Yaparmı;
Bu sorunun cevabı hem evettir hem de hayırdır.Dış basur varsa vede büyükse memelerin birbirine sürtünmesi, elbiseye sürtünmesi ve otururken ezilmesi sonucu tahriş olup kaşıntı yapabilir veya basura ek olarak anal dermatit basur kaşınısına bitkisel çözüm(mayasıl) gibi ek bir sorun olabilir. Ancak ek sorun sebebiyle olması daha sık rastlanan bir durumdur.
Hemoroid Kaşıntı Kremi;
Burada iki sorunu birbirinden ayırıp ayrı hastalıklar gbi tedavi edilmelidir. Basur için kullanılan kortos, proctoglivenol, proctolog, hedensa gibi krem ve fitiller, daflon , venoruton, doxium gibi haplar basurun tedavisi için önerilir kaşınmaya etkisi yoktur hatta tam tersi artışa bile neden olabilir. Krem olarak bu amaçla üretilen tek ilaç pruzon kullanılabilir. Yani tedavi planı şu şekilde olmalıdır; kaşıntı için pruzon merhem kullanıldığında 2.-3. gün kaşıntı tamamen geçer arkasından gelen günlerde daflon , venoruton, doxium gibi haplar ve kortos, proctoglivenol, proctolog, hedensa gibi krem yada fitiller kullanılmalıdır.
Bu arada unutulmaması gereken bir başka durum ise dışarıdaki hemoroidlerin asıl tedavisinin ameliyatla yapılması gerektiğidir.

hemoroid kaşıntı kremleriHemoroid Kaşıntısına Bitkisel Çözüm;

Üst paragrafta belirtildiği gibi Türkiye’de makat bölgesi kaşıntıları için üretilen tek ilaç vardır o da pruzıon merhemdir. pruzon merhem bitkisel içeriklidir. Özellikle bitkisel kortizon içeriği en yüksek ilaçtır ve güvenle kullanılabilir.
Sonuç olarak;
basur seyrek olarak kaşınma yapabilir ve kaşınma için krem kullanılabilir ancak hemoroidin asıl tedavisi ayrıca yapılmalıdır yoksa şikayetler yeniden başlayabilir. Anal dermatit hastalığının da birlikte olabileceği unutulmamalıdır.

en etkili hemoroid kaşıntı kremi

 

Kaşıntı Nedenleri © 2017